İnebolu Kaymakamı Sayın Abdullah Atakan Atasoy’dan ziyaret

İnebolu Kaymakamı Sayın Abdullah Atakan Atasoy, Belediye Başkanımız Altan Erdoğan’a ziyaret gerçekleştirdi.
 
Abana Kaymakam Vekilimiz Hasan Hüsnü Türker ile birlikte başkanımızı ziyaret eden Kaymakam Atasoy, merhum Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar için taziyelerini, Belediye Başkanımız Altan Erdoğan için de hayırlı olsun dileklerini iletti.
 
Ziyarette, Belediye Başkan Yardımcımız Ramazan Akçınar ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Oğuz da yer aldı.

Abana’da Ramazan Bayramı

 

İlçemizde Ramazan Bayramı, birinci gününde bayramlaşma ile başladı.

Bayram namazının kılınmasının ardından Rüzgar Kafe’de (eski öğretmenler lokali) Abana Kaymakam Vekilimiz Hasan Hüsnü Türker, Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, İlçe Jandarma Komutanımız Erdal Aksu, Emniyet Amirimiz Ferhat Gül vatandaşlarımızla bayramlaştı.

Programa, Belediye Meclis Üyelerimiz Adnan Yorgancı, Ahmet Ersöz, Serkan Kırık ve Şükrü Çaylak, AK Parti İlçe Başkanı Ali Oğuz, İl Genel Meclisi Üyesi Ziya Eker ve kurum müdürlerimiz de katıldı.

Daha sonra 700. Yıl Şehitler ve Gaziler Anıtı ziyaret edilerek, Şehit Piyade Uzman Çavuş’umuz Ömer Şenel ve merhum Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar’ın kabirleri başında dua edildi.

Akabinde Yakabaşı, Akçam, Kadıyusuf, Denizbükü köylerimiz ile Çayırcık ve Konakören Mahallelerimiz ziyaret edildi.

Bayramın ikinci gününde ise asırlık bayram pilavı geleneği, bu bayram merhum başkanımızın adına ailesi tarafından yaşatıldı.

600 kilogram pirinç ve 350 kilogram et ile hazırlanan yaklaşık 6 bin kişilik pilavı, ayranla birlikte ilçe merkezinde vatandaşlarımıza ikram edildi.

Programda 16 Haziran’da vefat eden Rıdvan başkanımız için dua yapıldı.

Programa, başkanımızın hayat arkadaşı, eşi Seda Oyar, ağabeyleri İsmail-Cemal Oyar ve aile bireyleri, Kaymakam Vekilimiz Hasan Hüsnü Türker, Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Erdal Aksu, Emniyet Amiri Ferhat Gül, belediye meclis üyelerimiz Adnan Yorgancı, Ahmet Ersöz, Serkan Kırık, Şükrü Çaylak, AK Parti İlçe Başkanı Ali Oğuz ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Bayram pilavı başkanımız için çıkarılacak

İlçemizde geleneksel olarak çıkarılan bayram pilavı idrak edeceğimiz Ramazan bayramında merhum Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar’ın hayat arkadaşı, eşi Seda Oyar tarafından çıkarılacak.

Bayramın ikinci gününde(26 Haziran Pazartesi) öğlen namazına müteakip yapılacak pilav ikramına tüm halkımız ve misafirlerimiz davetlidir.

Abana için Ramazan bayramı programı

Bayram Namazı Saat: 05.55

Bayram namazının ardından Rüzgar Kafe (beyaz saray altı) halk ve protokol ile bayramlaşma.

Şehitlik ve mezarlık ziyaretleri

Köylerde yaşlı/hasta ziyaretleri

Pilav etkinlikleri:

Bayramın birinci günü/25.06.207

Yakabaşı köyü – 06.30-10.00

Çayırcık Mah. – 07.00-13.00

Akçam köyü – 07.00-11.00

Elmaçukuru köyü – 06.30-12.00

Kadıyusuf köyü – 06.30-14.00

Denizbükü köyü – 10.30-15.00

Konakören Mah. 13.00-15.00

Bayramın ikinci günü/26.06.2016

ABANA MERKEZ: 13.00-15.00

Yemeni köyü – 09.00-13.00

Altıkulaç köyü – 10.00-15.00

Göynükler köyü – 10.00-14.00

Yeşilyuva köyü – 10.00-14.00

Bayramın üçüncü günü/27.06.2017

Çampınar köyü – 09.00-15.00

 

Merhum başkanımız ve şehidimiz için Kur’an-ı Kerim okundu

Ramazan bayramının arefesinde 16 Haziran’da ahirete intikal eden merhum Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar ve 10 ay önce hain terör saldırısında kaybettiğimiz Şehit Piyade Uzman Çavuş Ömer Şenel’in kabirleri başında Kur’an-ı Kerim okuarak dua yapıldı.

700. Yıl Şehitler ve Gaziler Anıtındaki programa başkanımızın ve şehidimizin yakınları, ilçe sakinlerimiz, AK Parti Kastamonu Milletvekilimiz Murat Demir, Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, Başkan Yardımcımız Ramazan Akçınar, Belediye Meclis Üyelerimiz ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Oğuz katıldı.

Başkanımızın yakın arkadaşı Milletvekilimiz Murat Demir, yaptığı açıklamada, Başkan Oyar’ın yokluğunda Ramazan bayramını gönlü kırık bir şekilde idrak edeceğini vurguladı.

Son bir haftadır büyük üzüntü yaşadığını Milletvekilimiz Murat Demir, “Arefesinde olduğumuz Ramazan bayramına gönlümüz kırık giriyoruz. 16 Haziran’da kaybettiğimiz başkanımızın ardından günlerimiz üzüntülü ve eksik geçiyor. Yokluğunda da hayatımız böyle sürüp gidecek. Son bir yıl içerisinde iki amcamı kaybettim ancak, başkanı kaybetmem çok daha ağır geldi. Son 3 gündür, kadim dostumu rüyamda görüyorum. Kabri başında olmak, onun için dua etmek bir nebze olsun gönlümüze su serpti. Kendisine ve şehit kardeşimize Allah rahmet eylesin, mekankarı cennet olsun.” şeklinde duygularını paylaştı.

 

Başkanımızın ailesine taziye ziyareti

Kastamonu Valimiz Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu Milletvekilimiz Metin Çelik, Kastamonu Belediye Başkanımız Tahsin Babaş, 16 Haziran’da hayata veda eden merhum Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Kaymakam Vekilimiz Hasan Hüsnü Türker, Belediye Başkanımız Altan Erdoğan tarafından karşılanan sayın Valimiz, Milletvekilimiz ve Kastamonu Belediye Başkanımız daha sonra başkanımızın evini ziyaret etti.

Başkanımızın eşi Seda Oyar’a taziyelerin iletilmesinin ardından Abana Müftü Vekilimiz İsmail Çelik tarafından merhum başkanımız için dua edildi.

Daha sonra belediyemizi ziyaret eden Valimiz, Milletvekilimiz ve Kastamonu belediye başkanımız; bugün görevine seçilen Belediye Başkanımız Altan Erdoğan’a görevinde başarılar diledi.

Milletvekilimimiz Metin Çelik,  merhum Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar’ın Abana için önemli projelere imza attığını, ilçenin her köşesine hizmet götürme gayretinde olduğunu vurguladı.

Belediye Başkanımız Altan Erdoğan da “Başkamız ilçemiz için çok önemli işlere imza attı. İnşallah, başkanımızın izinde Abana’ya hizmet etme noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” dedi.

Belediye Başkanlığına Altan Erdoğan seçildi

Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar’ın 16 Haziran’da vefat etmesi üzerine olağanüstü toplanan belediye meclisimizde başkanlık seçimi yapıldı.

İlgili belediye kanunu gereğince yapılan belediye başkanlığı seçiminde tek aday olan meclis üyesi Altan Erdoğan, 9 oydan 7’sini alarak  göreve getirildi.

Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, yaptığı konuşmada, merhum Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar’ın hedefleri doğrultusunda çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Birlik ve beraberlik içerisinde bu görevi yürüteceklerini anlatan Erdoğan, “Başkanımızın emanetini ekibimizle birlikte omuzlayacağımıza inanıyoruz. Milletvekillerimizle, il ve ilçe teşkilatımızla, belediye meclis üyelerimizle ve vatandaşlarımızla el birliği içerisinde ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Yeni sürecin ilçemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, bir hafta önce ahirete intikal eden merhum başkanımıza da Allah’tan rahmet diliyoruz.” diye konuştu.

– AK Parti İl Başkanı Uluay’dan ziyaret

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Halil Uluay da Başkanımız Altan Erdoğan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İlçede AK Parti’ye yakışır birlik ve beraberlik sergilediğine dikkati çeken Uluay, şunları kaydetti:

“Bize düşen, öncelikle Rıdvan başkanımız için dua etmek. Ardından onun yarım kalan hedeflerine ulaşmak için hep birlikte çalışacağız. Abana’da AK Parti davasına yakışır bir birlik ve beraberlik sergilendi. Zaten bizi 15 yıldır hala dimdik ayakta tutan bu işte bu ruh. İnsanların her şeyi bir kenara bırakıp bir arada olabilme ruhu bizi davamızda bugünlere taşıdı. Bundan sonra da AK Parti üzerinde kimsenin hesap yapamayacağına inanıyorum. Bu mübarek günde onurlu bir göreve seçilmiş olmasından dolayı Altan Erdoğan başkanımızı kutluyoruz. Allah utandırmasın.”

Ziyarette, Belediye Meclis Üyelerimiz, AK Parti İlçe Başkanı Ali Oğuz ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri de yer aldı.

Ziyaretin ardından şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Ömer Şenel ile merhum Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar’ın kabrinin bulunduğu 700. Şehitler ve Gaziler Anıtı ziyaret edilerek, dua edildi.

Borç yapılandırma fırsatında son gün: 30 Haziran

7020 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması kapsamında ilgili kanun gereği borçlarını yapılandırmak isteyen mükelleflerimiz için son başvuru tarihi 30 Haziran 2017 Cuma günü mesai bitimidir.

Tüm ilgililere önemle duyurulur.

 

 

Başkanımız için taziye mesajları

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Av. Halil Uluay, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis, Fenerbahçe Spor Kulübü Kastamonu Şubesi, Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Su Jeti Spor Kulübü, 16 Haziran Cuma sabahı ahirete intikal eden merhum Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar için taziye mesajı yayımladı.

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Av. Halil Uluay

Kıymetli dava arkadaşımız, her daim neşeli, çevresine sürekli olumlu enerji dağıtan insan, Abana Belediye Başkanı Rıdvan OYAR hakkında “her nefis ölümü tadacaktır” ilahi kuralı tecelli etti. Tesellimiz; mübarek ayda, mübarek günde, mübarek saatlerde Hakk’ın rahmetine kavuşmuş olmasıdır. Ailesi ve tüm sevenleri başta olmak üzere tüm AK Parti camiasının baş sağolsun. Cenab-ı Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Ruhu için Fatiha. AK PARTİ Kastamonu İl Başkanı Av. Halil ULUAY

Ahmet Yelis – Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı

“Kıymetli hemşehrim, güzel insan, Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar’ı genç yaşta kaybetmiş olmanın derin teessürü içindeyim.  Merhum kardeşime yüce Allah’tan rahmet, büyük acılarını paylaştığım ailesine, Abanalılara ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun.”

Fenerbahçe Spor Kulübü Kastamonu Şubesi

“Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kastamonu Şubesi Üyesi Değerli Dostumuz Abana Belediye Başkanı Rıdvan OYAR’ı genç yaşta kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Başkanımıza Yüce Allah’tan rahmet niyaz eder, öncelikle değerli ailesi ve yakınları olmak üzere tüm Kastamonulu hemşehrilerimiz ve Fenerbahçe Spor Kulübü camiasına başsağlığı dileriz. Mekanın cennet olsun. İyi kalpli, güzel insan.”

Türkiye Motosiklet Federasyonu

“Türk sporuna başarılı belediyeciliği ile büyük hizmetler veren değerli iş adamı ve güzel insan Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybetti.  Çok kıymetli Belediye Başkanımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dileriz. ”

Su Jeti Spor Kulübü

“Türkiye Sujeti Şampiyonası’nın Abana etaplarındaki yarışlarımızda sporculara çok emeği geçmiş Rıdvan başkanımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekânı cennet olsun.”

Başkanımız adına iftar programı düzenlendi

Başkanımız adına iftar programı düzenlendi
 
İlçemizde, 16 Nisan Cuma günü sabahı hayata veda eden, 17 Nisan Cumartesi günü de son yolculuğuna uğurlanan Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar adına iftar programı düzenlendi.
 
Festival alanında yapılan programda başkanımız için Kur’an-ı Kerim okunarak, hep bir ağızdan dualar edildi.
 
Yaklaşık 3 bin kişilik bir katılımla düzenlenen iftar programına başkanımızın ailesi, 20 yıllık dostu AK Parti Kastamonu Milletvekilimiz Murat Demir, Belediye Başkan Vekilimiz Altan Erdoğan, Belediye Meclis Üyelerimiz, AK Parti Abana İlçe Başkanı Ali Oğuz, iş adamlarımız, cenaze için uzaktan-yakından gelen misafirlerimiz de katıldı.