Başkanımızın “Mübarek Üç Aylar ve Regaip Kandili” Mesajı

Belediye Başkanımız Altan Erdoğan’ın Mesajı:

“Birlik, beraberlik ve maneviyat duygularımızın yoğunlaştığı mübarek üç ayların başlangıcına heyecanını yaşıyoruz.

Maneviyat dolu bu mübarek ayların içinde 11 ayın sultanı Ramazan’ı, Miraç, Berat ve Kadir geceleri gibi müstesna günleri de inşallah hep beraber idrak etmenin huzuruna kavuşacağız.

Ramazan’ın müjdecisi olan Regaip Kandilinizi en içten dileklerimle kutluyor, gecenin ve üç ayların tüm İslam alemine, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.”

Altan Erdoğan/Abana Belediye Başkanı

“Türk Dünyası 2018 Kültür Başkenti Kastamonu” programı açılış töreni

Türk Dünyası 2018 Kültür Başkenti Kastamonu” programı açılış töreni Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan etkinliğe, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, milletvekilleri ve 18 ülkenin büyükelçileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Abana Belediye Başkanımız Altan Erdoğan ve AK Parti Abana İlçe Başkanı Murat Baş’ın da katıldığı etkinlikte, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş, Kastamonu Valimiz Yaşar Karadeniz, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov’un konuşmalarının ardından hediye takdimi yapıldı, Türk Dünyası Halk Dansları Topluluklarının gösterileri sunuldu.

Başkanımızın Mesajı

Belediye Başkanımız Altan Erdoğan’ın “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü” Mesajı:

“18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünü gurur ve heyecanla idrak17342667_903115046492283_5476238091750620003_n ediyoruz.

Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde yaşadığımız toprakları bize vatan kılan ve emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

Altan Erdoğan/Abana Belediye Başkanı

Abana Şehir Stadyumumuz Bakım-Onarımdan Geçirilecek

Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, Ankara temasları kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızı ziyaret etti.
 
Başkan Yardımcımız Ramazan Akçınar ile ziyaretlerde bulunan Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, ilgili bakanlığımız tarafından mevcut şehir stadyumumuzun bakım-onarımları için yaklaşık 400 bin lira gibi bir ödenek ayrıldığını söyledi.
whatsapp-image-2018-03-15-at-07-49-55
 
Sahanın tel örgüleri, zemini ve soyunma kabinlerinin iyileştirme, bakım ve onarımlarının yapılacağını ifade eden Başkanımız, “2018 yılı içerisinde inşallah bu çalışmalar tamamlanmış olacak. Ödenek desteği ayrıldı, çalışmalar tamamlandıktan sonra gereken Abana Gençler Birliği Spor Kulübümüzün idmanları, oynanacak maçlar, burada yapılacak etkinlikler daha düzenli bir ortamda yapılacak.” diye konuştu.

Meslek Yüksekokulu Müdürümüzden Ziyaret

bana Sabahat-Mesut Yılmaz Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Orhan Küçük’ten ziyaret

Kastamonu Üniversitesi Abana Sabahat-Mesut Yılmaz Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevine getirilen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Küçük, Belediye Başkanımız Altan Erdoğan’ı makamında ziyaret etti.

Sahil Tahkimatı Projesi’nin inşaat çalışmaları için incelemelerde bulunuldu

İlçemizde, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünce, Bolu Ulaştırma 13. Bölge Müdürlüğümüzün kontrolünde yapılacak olan “Sahil Tahkimatı Projesi”nin inşaat çalışmaları öncesi şantiye kurulumu ve diğer teknik detaylar için incelemelerde bulunuldu.

Bolu 13. Ulaştırma Bölge Müdür Vekili Erdem Öncebe, projenin uygulamasını gerçekleştirecek Zihni Üstünoğlu İnşaat firmasının yetkilileri Engin Üstün ve Cenker Üstün, Belediye Başkanımız Altan Erdoğan’ı makamında ziyaret etti.

Burada, proje üzerinde incemelerde bulunularak şantiye kurulumu ve uygulama sürecine ilişkin görüşmeler sağlandı.

Daha sonra, Oyarlar sitesi mevkisi ve balıkçı barınağı arasında incelemelerde bulunuldu.

Mart ayı içerisinde şantiye sahasının kurulması, nisan itibarıyla da yatay-batık mendirek uygulamalarına başlanması hedefleniyor.

700 iş günü içerisinde tamamlanması planlanan proje ile 11 tanesi Harmason tarafına, 9 tanesi ilçe merkezi istikametine yatay-batık mendirekler yapılacak.

İncemelerin ardından projenin ilçemize kazandırılmasında büyük emek ve destekleri bulunan merhum Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar ile Şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Ömer Şenel’in kabri başında dua edildi.

Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, “Bu dev projenin ilçemize kazandırılması noktasında büyük destekleri bulunan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan’a, AK Parti Kastamonu Milletvekillerimiz Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir’e, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürümüz Sayın Erol Çıtak’a, Bolu Ulaştırma Bölge Müdürü Erdem Öncebe’ye, projenin yatırım programına alınmasında ve takibinde büyük emek ve destekleri bulunan merhum Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar’a, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü ile bir önceki İl Başkanı Halil Uluay’a, projeyi seçim bültenimize alarak her platformda projenin önemine vurgu yapan bir önceki AK Parti Abana İlçe Başkanı Ali Oğuz’a ve ilçe teşkilatına, emeği geçen tüm kurumlarımıza şahsım ve ilçem adına teşekkürlerimi sunuyorum.”diye konuştu.

Sahil Tahkimatı Projesi sözleşme aşamasında

Merhum belediye başkanımız Rıdvan Oyar ile AK Parti eski Abana İlçe Başkanı Ali Oğuz’un 2014 yılı yerel seçim bülteninde Abana kamuoyuna Abana’nın geleceği için “en büyük proje” şeklinde duyurduğu “Sahil Tahkimatı Projesi” için ihale sonucu işi alan firma ile sözleşme aşamasına gelindi.

Abana’mızın geleceği açısından büyük önem taşıyan projenin ihalesi 27.10.2017 tarihinde yapılmıştı. İhale sonucunda firmalardan birinin itirazı üzerine Kamu İhale Kurumu (KİK) gerekli değerlendirmeleri yaparak ihaleyi sonuca bağladı.

Şubat ayı içerisinde 11 tanesi Oylarlar sitesinden Ezine Çayı’na, 9 tanesi de Ezine Çayı’ndan ilçe merkezi istikametine kadar belirli aralıklarda batık mendirek yapım işini alan firma ile sözleşme imzalanacak.

Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, yaptığı açıklamada, projenin sözleşme aşamasına gelmesinin heyecanını yaşadıklarını ifade etti.

Projenin kazandırılmasıyla Abana’nın tarihinde tek kalemde alacağı en büyük devlet yatırımı olacağına dikkati çeken Başkanımız, Abana’nın geleceği açısından büyük önem taşıyan projenin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, “Bu dev projenin ilçemize kazandırılması noktasında büyük destekleri bulunan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan’a, AK Parti Kastamonu Milletvekillerimiz Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir’e, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürümüz Sayın Erol Çıtak’a, Bolu Ulaştırma Bölge Müdürü Erdem Öncebe’ye, projenin yatırım programına alınmasında ve takibinde büyük emek ve destekleri bulunan merhum Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar’a, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü ile bir önceki İl Başkanı Halil Uluay’a, projeyi seçim bültenimize alarak her platformda projenin önemine vurgu yapan bir önceki AK Parti Abana İlçe Başkanı Ali Oğuz’a ve ilçe teşkilatına, emeği geçen tüm kurumlarımıza şahsım ve ilçem adına teşekkürlerimi sunuyorum.”diye konuştu.

Afrin’e ‘Zeytin Dalı Harekatı’

“Allah Mehmetçik’imizi muzaffer eylesin.”

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere ‘Zeytin Dalı Herakatı’na başladı.

Allah, ordumuzu düşmanın ve zalimin karşısında muvaffak eylesin.

Allah, “Zeytin Dalı Harekatı”nda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman evlatlarını korusun, güç versin.

-“Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve aziz milletimize sabırlar diliyoruz.”

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis’in Gülbaba köyü güneydoğusunda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada şehit olan kahraman vatan evladı, Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.

DUYURU

Belediyemiz sistemlerinde hizmet kalitesinin artırılması için program altyapı yenileme ve güçlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

Bu nedenle 22-23 Ocak (Pazartesi-Salı) süresince tahakkuk ve tahsilat ve muhasebe servisleri hizmet veremeyecektir.

24 Ocak Çarşamba gününden itibaren sistemlerimiz aktif olarak hizmete sunulacaktır.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

Şehidimiz Ömer Şenel’in babası Cemal Şenel’e Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi

Hakkari’nin Şemdinli İlçesinde 2016 Yılında yol kontrolünü sağlayan emniyet güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Ömer Şenel’in babası Cemal Şenel’e Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN adına, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” verildi.

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdimi için Kastamonu Valiliğinde gerçekleştirilen tören, şehidimizin öz geçmişinin okunmasıyla başladı.

Kastamonu Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, törende yaptığı konuşmada, şehit ve gazilerin bu millet için çok önemli olduğunu vurguladı.

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN adına kendilerine takdim edeceğim bu Madalya ve Berat, Devletimizin ve Milletimizin kendilerine olan teşekkürlerinin yalnızca elle tutulur nişanesidir.” diyen Vali Karadeniz, konuşmasında şunları kaydetti:

“Memleketimize herkesin bulunduğu noktada yapmış olduğu katkılar, çalışmalar mutlaka değerlidir, ancak bazı katkılar vardır ki onların bedelini ödemek, karşılığını vermek pek kolay değildir, mümkünde değildir zaten. Ancak yapabildiğimiz tek şey geride kalan yakınlarına mümkün olduğunca devlet adına sahip çıkabilmek onlara yalnız olmadığının hissini verebilmektir. Yaptıkları bu fedakarlığında asla ve asla unutulmayacağını devlet övünç madalyasıyla belgelemektir. Bu çerçevede şehit babamıza, şehidimizin madalyasını takdim edeceğiz ben şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum, eminim sizlere cennette şefaatçi olacaktır ve sizleri orada bekliyor olacaktır. Sizlere de bol bol sağlık ve sıhhat diliyorum.”

Törene Vali Yardımcıları Ahmet Ertürk, Ünal Kılıçarslan, Vedat Yılmaz, Kerem Süleyman Yüksel, Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkan Vekili Per.Alb.Zafer Öz, ilgili kurum müdürleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi Başkanı Berat SATIOĞLU, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şubesi 2.Başkanı Hüseyin Mahmutoğlu da katıldı. (KASTAMONU VALİLİĞİ)