Başkanımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü” Mesajı

Belediye Başkanımız Altan Erdoğan’ın “19 Ekim Muhtarlar Günü” Mesajı:898a8208

“Muhtarlarımız, görev yaptıkları mahalle ve köylerde halkı ile devlet kurumları arasında önemli bir köprü vazifesi görmektedir.

Görevlerini başarıyla icra etmenin gayreti içinde olan muhtarlarımız, kamu yöneticilik anlayışının temel etkenlerden biri olan katılımcılığın sağlanması adına önemli bir görevi icra etmektedir.

Görevlerini büyük bir özveriyle sürdüren merkez, mahalle ve köy muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diliyorum.”

ALTAN ERDOĞAN/Abana Belediye Başkanı

 

 

Judocularımızdan Türkiye derecesi

13-15 Ekim 2017 Tarihlerinde Karabük Spor Salonunda düzenlenen Geleneksel sporlar Federasyonu Kuşak Güreşi Ümitler Türkiye Şampiyonasında 48 kiloda Rumeysa Kaynar Türkiye üçüncüsü, 46 kiloda Mustafa Akarsu Türkiye üçüncüsü, 70 kiloda Rüveyda Aslan Türkiye ikincisi, Eda Şahiner ve Ebrar Dibekoğlu da Türkiye beşincisi olarak ilçemizi gururlandırdı.

Şampiyona sonrası Abana Gençler Birliği Judo Spor Kulübü Antrenörü Durukan Karabudak ve genç sporcularımız, Belediye Başkanımız Altan Erdoğan’ı makamında ziyaret etti.

Başkanımız, Durukan Karabudak nezdinde tüm sporcularımızı tebrik ederek, bundan sonraki süreçte de judoya desteklerinin devam edeceğini vurguladı.

Sporcularımızla akşam yemeğinde bir araya gelen Belediye Başkanımız Altan Erdoğan’a antrenörümüz Durukan Karabudak tarafından plaket takdim edildi.

 

Sayın Mehmet Geldi’nin ziyaretleri

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Geldi, ilçemizi ziyaret etti.

AK Parti Kastamonu Yerel Yönetimler Başkanı Yaşar Özdemir ile ilçemize gelen Mehmet Geldi, Belediye Başkanımız Altan Erdoğan tarafından belediyemiz önünde karşılandı.

Daha sonra başkanımızın makamına geçen Mehmet Geldi’ye burada Belediye Başkanımız Altan Erdoğan tarafından ilçemiz ile ilgili bir brifing verildi.

Sayın Mehmet Geldi, ziyareti dolayısıyla yaptığı açıklamada, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın faaliyetleri kapsamında Karadeniz bölge sorumlusu olarak ziyaretlerde bulunduğunu belirtti.

AK Parti’nin, milleti hizmetle buluşturmaya devam edeceğini anlatan Geldi, “Yerel Yönetimler Başkanlığımızca şu an 7 bölgede ziyaretlerde bulunuyoruz. Ben, Karadeniz bölge sorumlusu olarak 135 büyükşehir, il ve ilçe belediyemize ziyaretlerde bulunacağım. Nüfusu 50 binin üzerindeki büyük ilçelerde anket değerlendirmesi yapıyoruz, kurumsal performanslara bakıyoruz. Belediye hizmetlerini, başkanlarımızın makamlarını yerinde görüyoruz. Yeni hizmetler üretme, çalışmaları daha verimli hale getirme amacıyla bilgi ve tecrübe paylaşımlarında bulunuyoruz. Abana’da merhum Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar’ın cenazesi için gelmiştim. Bugün farklı bir ziyaret için Abana’dayız. Abana’da AK Parti’nin hizmetlerini milletimizle buluşturmaya Altan başkanımızla  devam edeceğiz.” diye konuştu.

Ziyarette, Belediye Meclis Üyelerimiz Ahmet Ersöz, Ahmet Yıldırım, Hayriye Gül, Şükrü Çaylak, Kazım Başar da hazır bulundu.

Yurtta inceleme

Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, Kastamonu Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü yetkilileriyle inşaat çalışmaları tamamlanan “Cemile-İsmet Şen Öğrenci Konukevi ve Sosyal Tesisleri”nde incelemelerde bulundu.

Seni unutmayacağız Abana sevdalısı

Abana sevdalısı, Abana, Bozkurt ve bölge halkının şifa eli Dr. Kubilay Yay’ın cenazesi ilçemizde toprağa verildi.

Tedavi gördüğü Ankara Hacettepe Tıp Fakültesinde hayata veda eden Dr. Kubilay Yay’ın cenazesi ilçemize getirildi.

Burada, Sahil Yeni Camisinde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Dr. Kubilay Yay için 1989-1994/1999-2004 yılları arası Meclis Üyeliği yaptığı belediyemiz hizmet binasının önündeki Atatürk anıtında tören düzenlendi.

Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, törende yaptığı konuşmasında, Abana’mızın önemli bir değerini daha kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti.

1979 yılında Abana Sağlık Ocağına atanan Dr. Kubilay Yay’ın 7’den 70’e herkese şifa elini uzattığını anlatan Başkanımız, “Gece gündüz, yağmur kış demedi şifa bekleyen herkesin derdine derman oldu. Hayatının 38 yıllık büyük bir bölümünü Abana’ya adayan Dr. Kubilay Abimiz, gönül verdiği renklerden, Beşiktaş’tan ve Abana’dan bir an olsun hiç kopmadı. 2 dönem Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulunan doktor abimiz, ilçemizin bugünlere ulaşmasında da söz sahibi oldu.
Uzun yıllar Abanaspor’a maddi ve manevi büyük destekler veren Doktor Kubilay Yay’ı ve onun hatıralarını ömür boyu saygı, sevgi ve özlemle yad edeceğiz. Eşi Şule hanımın, kızları Ceren ve Irmak hanımın, ailesi ve aile dostları ile tüm sevenlerinin başı sağ olsun.” Şeklinde duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Daha sonra Harmason mezarlığına götürülen cenaze, burada göz yaşları arasında toprağa verildi.

Abana Belediyesi olarak değerli büyüğümüz Dr. Kubilay Yay’a Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

İlçemizde Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında din görevlerimiz onuruna yemek programı düzenlendi.

Belediye Başkanımız Altan Erdoğan tarafından din görevlilerimizi bir araya getiren program, AYCE Restoran’da gerçekleştirildi.

Programa, Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, İlçe Jandarma Komutanımız Erdal Aksu, Emniyet Amirimiz Ferhat Gül, Müftü Vekilimiz Yavuz Yüksel, merkez, mahalle ve köy camilerimizde görevli din görevlilerimiz katıldı.

Müftü Vekilimiz Yavuz Yüksel, programda yaptığı konuşmada, etkinliği düzenleyen Belediye Başkanımız Altan Erdoğan’a din görevlilerimiz adına teşekkür etti.

Başkanımız da din görevlilerimize çalışmalarında başarılar dileyerek, haftalarını tebrik etti.

DSİ Bölge Müdürlüğü’ne ziyaret

Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, Devlet Su İşleri (DSİ) Kastamonu Bölge Müdürlüğü görevine atanan Hayrettin Baysal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

AK Parti Abana İlçe Başkanı Ali Oğuz ile yeni bölge müdürü Hayrettin Baysal’ı ziyaret eden Başkanımız, DSİ yatırımlarıyla ilgili de görüşmelerde bulundu.

İl Sağlık Müdürümüze Ziyaret

Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, Kastamonu Sağlık İl Müdürü Dr. Mustafa Uyanık’ı makamında ziyaret ederek, görüşmede bulundu.

Bozkurt’un acı günü

Trafik kazası sonucu vefat eden Bozkurt ilçemizin eski belediye başkanlarından Ruhi Başkaya ve eşi Saliha Başkaya, bugün (27 Eylül Çarşamba) son yolculuğuna uğurlandı.
 
Bozkurt Merkez Camisinde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazına aile fertlerinin yanı sıra Bozkurt Kaymakamı Murat Acar, Abana Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, Bozkurt Belediye Başkanı Bozkurt Ekeş, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.
 
Devrekani ilçesinde elim bir trafik kazası sonucu vefat eden Başkaya çiftinin cenazeleri daha sonra gözyaşları arasında Bahçe mezarlığında yan yana toprağa verildi.
 

“Sahil Tahkimatı Projesi”nin ihale tarihi belli oldu

Merhum belediye başkanımız Rıdvan Oyar ile AK Parti Abana İlçe Başkanı Ali Oğuz’un 2014 yılı yerel seçim bülteninde Abana kamuoyuna Abana’nın geleceği için “en büyük proje” şeklinde duyurduğu “Sahil Tahkimatı Projesi”nin ihale tarihi belli oldu.

Abana’mızın geleceği açısından büyük önem taşıyan projenin ihale ilan tarihi 06.10.2017, ihale tarihi 27.10.2017.

İlçemize hayırlı, uğurlu olsun.