İlçemizde 23 Nisan Coşkusu

İlçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladık.

Kutlamalar, ilçe merkezimizdeki Atatürk anıtındaki törenle başladı. Törende saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelengi anıta sunuldu.

Daha sonra program kapalı spor salonunda devam etti.

Tören, şehitlerimiz adına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı´mızın okunmasıyla başladı. Sayın Kaymakamız Hasan Hüsnü TÜRKER ile Belediye Başkan Vekilimiz Altan ERDOĞAN tarafından öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.

Daha sonra Atatürk İlk ve Ortaokulu tarafından hazırlanan birbirinden güzel gösteriler, öğrencilerimiz tarafından sunuldu. 23 Nisan coşkusunun tüm salonu doldurduğu kutlamalar da öğrencilerimizin gösterileri büyük beğeni topladı.

Törende Halk oyunları, modern dans gösterileri, koro, yarışmalar, günün anlam ve önemini vurgulayan çeşitli şiirler öğrenciler tarafından sunuldu.

Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokolümüzce ödülleri takdim edildi.

Başkanımızın “Miraç Kandili” Mesajı;

Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar’ınMiraç Kandili” Mesajı;

Miraç, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) bir gece Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksâ’ya, oradan da Yüce Mevla’nın sonsuz ayet ve kudretini müşahede etmek için semaya yaptığı, içinde pek çok ilahî hikmet ve bereketi barındıran manevî bir yolculuktur.

Müslüman alemi olarak, kültürümüzde önemli yer tutan kandil gecelerimizden biri olan Miraç Kandili’ne erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Abanalı hemşehrilerimizin, milletimizin ve bütün islam aleminin mübarek Miraç Kandilini kutluyor, gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” Rıdvan OYAR/Abana Belediye Başkanı

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı”

Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkanımız, mesajında, milletimizin gönlünde ayrı bir yeri olan 23 Nisan’ın, şanlı Türk destanının geleceğimizin teminatı yetişen yeni nesiller tarafından öğrenilmesi ve geleceğin temellerinin sağlam bir şekilde atılması amacıyla önemli bir vesile olduğunu vurguladı.23-nisan-6

Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türk milleti için önemli olan bu günü, çocuklarımıza armağan etmiştir. Geleceğin Türkiye’sinin temellerini atan yeni neslin, geçmişte olduğu gibi gelecekte de üzerlerine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getireceğine inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyor; 23 Nisan’ın tüm çocuklarımıza sağlık, mutluluk ve barış getirmesini diliyorum.”

 

Çanak Mehmet Oyar, toprağa verildi

Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar’ın babası, hayırsever büyüğümüz Çanak Mehmet Oyar, bugün öğle namazına müteakip İstanbul Fatih Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Eyüp Mezarlığına defnedildi.

Cenazeye, Oyar ailesinin ve Mehmet Oyar’ın sevenlerinin yanı sıra AK Parti Kastamonu Milletvekilimiz Murat Demir, Belediye Başkan Vekilimiz Altan Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Ali Oğuz, iş adamlarımızdan Remzi Gür ve Kemal Akar, İstanbul’da yaşayan Abanalılar katıldı ve Oyar ailesinin acısını paylaştı.

Mehmet amcaya Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz.

Başkanımızın baba acısı

Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar’ın babası, hayırsever büyüğümüz Çanak Mehmet Oyar, vefat etmiştir.

Mehmet Oyar’ın cenazesi, 17 Nisan 2017 Pazartesi günü öğle namazına müteakip İstanbul Fatih Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Eyüp Mezarlığına defnedilecektir.

Abana Belediyesi olarak Mehmet amcaya Allah’tan rahmet, Oyar ailesine ve tüm sevenlerine başsalığı dileriz.

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 172. Yılı

Belediye Başkan Vekilimiz Altan Erdoğan, Türk polis teşkilatının kuruluşunun 172. yıl dönümü dolayısıyla ilçe emniyetini ziyaret etti.

Emniyet Amiri Ferhat Gül tarafından karşılanan Erdoğan, ziyarette yaptığı konuşmada, Türk polis teşkilatının, kamusal düzenin sağlanması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için özveriyle çalıştığını dile getirdi.

Polislik mesleğinin zorluğuna değinen Erdoğan, “172 yıldır, yurdumuzun her köşesinde büyük bir özveriyle çalışan polislerimize çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diliyoruz. Allah hepsinin yardımcısı olsun.” dedi.

Emniyet Amiri Gül de ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyet dile getirdi.

Ziyarette, İnönü Anadolu Lisesi Müdürü Recep Atak, AK Parti İlçe Başkanı Ali Oğuz, Esnaf Odası Başkanı Cemal Güneysu, İnönü Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Yavuz Yüksel de yer aldı.

İhale ilanı

Mülkiyeti belediyemize ait ilçemiz Merkez Mahallesi Kamil Demircioğlu Caddesinde 40 ada 175 parsel üzerinde bulunan Beyaz Saray isimli binanın düğün salonu, restoran, kafe yapılması şartı ile 10 yıllığına kiraya verilecektir.

İHALE İLANI:

Başkanımızın, “Polis Teşkilatı’nın Kuruluş Yıldönümü” Mesajı

 

Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar’ın Türk Polis Teşkilatı’nın 172inci Kuruluş Yıldönümü Mesajı:

“Toplumumuzda önemli bir yeri bulunan Polis teşkilatı, kamusal düzenlenin sağlanması ve halkımızın huzuru egmlogo4için günün her anında zaman, mekan ayrımı gözetmeksizin görevlerini sürdürmektedir.

Polis teşkilatımızın kuruluşunun 172. yılında, yurdumuzun her köşesinde zor ve meşakkatli görevlerini sürdüren polislerimize çalışmalarında kolaylık ve başarılar diliyor, vatanı ve milleti uğruna görevleri başında şehit düşen polislerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.”

Rıdvan OYAR-Abana Belediye Başkanı

batch_sgk-3

Köylerimizde altyapı çalışmaları

İlçemize bağlı köylerde ağır geçen kış mevsiminde zarar gören yolların onarılması için çalışma başlatıldı.

AK Parti Kastamonu Milletvekilimiz Murat Demir’in ilçemizde muhtarlarımızla yaptığı toplantıda konu gündeme gelmişti.

Geçtiğimiz günlerde ilçemizde yapılan toplantıda konu, AK Parti İlçe Başkanı Ali Oğuz ve muhtarlarımız tarafından yeniden vekilimize aktarıldı.

Bunun üzerine Kastamonu İl Özel İdaresi’nin araç ve ekip desteğiyle köylerimizde hummalı bir çalışma başlatıldı. Bakım gerektiren köy yollarında stabilize çalışmaları yürütülürken, bu güzergahların KÖYDES kapsamında asfalt kaplamaları yapılacak.

AK Parti Abana İlçe Başkanı Ali Oğuz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “”Sahilde, bu sene çok ağır bir kış mevsimi yaşadık. Köy yollarımızın muhtelif güzergahlarında birtakım hasarlar oluştu. Girişimler neticesinde ilgili kurumumuzdan ekip ve araçlar ilçemize geldi. Şu an tüm köylerimizin yolunda çalışma var. Bakımları yapılan güzergahların Köy Altyapısını Destekleme Projesi kapsamında asfalt kaplamaları yapılacak. İnşallah, köylerimizin yol ile ilgili bir sorunu kalmayacak.” diye konuştu.

Altıkulaç köyündeki çalışmaları Belediye Başkan Vekilimiz Altan Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Ali Oğuz, köy muhtarı Adem Başar da yerinde takip etti.