İlçemizde Bayram heyecanı

İlçemizde geleneksel bayram pilavı etkinliğimiz Ramazan Bayramının ikinci gününde AK Parti Kastamonu Milletvekilimiz ve Milletvekili Adayımız Metin Çelik’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Belediyemizin ev sahipliğinde yapılan etkinlikte yaklaşık 5 bin kişilik etli pilav ve ayran vatandaşlarımıza ikram edildi.

Yoğun katılımın olduğu etkinlikte, Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, Vekilimiz Metin Çelik, AK Parti Abana İlçe Başkanı Murat Baş, İl Genel Meclisi Üyesi Ziya Eker ve yönetim kurulu üyeleri; vatandaşlarımızla ve esnaflarımızla bayramlaştı.

Tüm halkımızın ve misafirlerimizin bayramlarını tebrik eder, nice bayramlarda bir arada olmayı temenni ederiz.

Ramazan Bayramı haberlerimiz:

 

Başkanımızın “Babalar Günü” Mesajı

“Ailesinin huzur ve refahı için gecesini gündüze katan, evlatlarına güzel bir gelecek sunma hayaliyle ömrünü ve hayatını ailesine adayan, karşılıksız sevginin, gayretin ve güvenin sembolü olan ‘ailesinin çınar ağacı’, başta şehit babalarımız ve vatan için gözünü kırpmadan şehit düşmüş kahraman babalarımızı rahmetle ve minnetle anıyor, babalarımızın Babalar Günü’nü kutluyorum. Aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu günler diliyorum.”

Altan Erdoğan/Abana Belediye Başkanı

Kanun Ordusu Jandarma 179 Yaşında!

“Tarihi şan, şeref ve fedakarlıklarla dolu, milletimize hizmete her daim amade jandarma teşkilatımızın 179’uncu kuruluş yıldönümünü tebrik ediyor; ülkemizin bekası için mücadele ederken şehadet şerbetini içen tüm aziz şehitlerimizi rahmet anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”

Abana Ramazan Bayramı Programı

İlçemizde Ramazan Bayramı namazı saat 05.55’tir.

Geleneksel bayramlaşma töreni 06.30‘da ilçemiz Rüzgar Kafe’de (eski öğretmenler lokali-beyaz saray altı) yapılacaktır.

Bu vesile ile mübarek Ramazan Bayramı’nızı kutlar, tüm Müslüman alemine hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.

Osman Çavuşoğlu-Abana İlçe Müftü Vekili

-PİLAV ETKİNLİKLERİ

İlçemiz merkezi, köy ve mahallelerinde gerçekleştirilen geleneksel “Bayram Pilavı Programları”

Bayramın birinci günü: 15 Haziran Cuma

Yakabaşı köyü: 07.00-10.00

Denizbükü köyü: 11.00-14.30

Kadıyusuf köyü: 08.00-15.00

Akçam köyü: 07.00-12.00

Elmaçukuru köyü: 07.00-12.00

Konakören Mahallesi: 12.00-16.00

Çayırcık Mahallesi: 09.00-12.00

Bayramın ikinci günü: 16 Haziran Cumartesi

Abana MERKEZ: 13.00-15.00

Yeşilyuva köyü: 10.00-14.00

Altıkulaç köyü: 10.00-15.00

Yemeni köyü: 10.00-13.00

Göynükler köyü: 10.00-14.00

Bayramın üçüncü günü: 17 Haziran Pazar

Çampınar köyü: 10.00-14.00

Başkanımızın “Ramazan Bayramı” Mesajı

Belediye Başkanımız Altan Erdoğan’ın “Ramazan Bayramı Mesajı”:

“Bereketi ve mağfiretiyle evlerimize, gönüllerimize misafir olan on bir ayın sultanı Ramazan’a, tekrar kavuşabilmek duasıyla veda ettiğimiz, bayram sevincinin gölgesinin üzerimize düştüğü müstesna bir zaman dilimindeyiz.

Ramazan Bayramı’nın halkımıza, vatanımıza, milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini; milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğine, huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Altan Erdoğan/Abana Belediye Başkanı

İlçemizde toplu iftar programı

İlçemizde, belediyemizin ev sahipliğinde yapılan toplu iftar programı yoğun katılımla gerçekleşti.

Hasan Doğan Meydanında, Kastamonu Valimiz Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu Milletvekili Adayımız Metin Çelik, Bozkurt Kaymakamı ve Abana Kaymakam Vekilimiz Murat Acar, Devrekani Kaymakam Vekili Ahmed Çelik, Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, İlçe Emniyet Amirimiz Ferhat Gül ve İlçe Jandarma Komutanımız Erdal Aksu ile Bozkurt İlçe Jandarma Komutanı Fikret Dinç, AK Parti Abana İlçe Başkanı Murat Baş ve Bozkurt AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Aslan ile kurum müdürlerimiz, meydanı dolduran vatandaşlarımızla bir arada oruçlarını açarak, iftar yaptı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan, dua ile sona eren programda konuşma yapan Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, katılımlarından dolayı vatandaşlarımıza teşekkürlerini sunarak, Ramazan ayını tebrik etti.

Yaklaşık bin 800 kişinin katıldığı programa desteklerinden dolayı Kastamonu Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

HEP BERABER OKUMAYA VAR MISINIZ?

Türk Dünyası Başkenti Kastamonu Okuyor projesi kapsamında yapılan “ABANA OKUYOR” kitap okuma yarışmasının son etkinliği olarak 5 Haziran Salı günü İlçe Meydanında toplu kitap okuma etkinliğimiz yapılacaktır.
 
Etkinlik sonrası yıl boyunca okunan kitaplardan yapılan sınav sonrası dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri verilecektir.
 
OKUMAK YAŞAMAKTIR düşüncesiyle hareket ettiğimiz bu etkinliğe kitapla buluşmak ve bizimle beraber okumak isteyen tüm halkımız davetlidir.

Belediyemizden iftar programı (2 Haziran Cumartesi Günü)

İlçemizde, belediyemizin ev sahipliğinde 2 Haziran Cumartesi günü toplu iftar yemeği programı düzenlenecektir.

Festival alanında gerçekleştirilecek olan programa tüm halkımızı ve misafirlerimizi davet eder, saygılar sunarız.

Abana Belediye Başkanlığı

Yüksekokulda mezuniyet heyecanı

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Abana Sabahat-Mesut Yılmaz Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet töreni düzenlendi.
 
2017-2018 eğitim öğretim yılında dördüncü mezunları veren Abana Sabahat-Mesut Yılmaz Meslek Yüksekokulu’nun bahçesinde düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.
 
Okul Müdürü Prof. Dr. Orhan Küçük, törende yaptığı konuşmada, gururlu ve mutlu olduklarını vurguladı.
Yüksekokulun açılışından bu yana 409 mezun verdiğini anlatan Küçük, “2013-2014 eğitim öğretim yılında açılışı gerçekleştirilen yüksekokulumuza toplam 659 öğrenci kayıt yaptırdı. Bugün kadarki süreçte 409 mezun verdik. Şu an 250 öğrenciyle eğitim öğretimine devam eden yüksekokulumuzda gururla söylemeyelim ki 126 öğrencimiz mezuniyet konumunda.” dedi.
 
Prof. Dr. Küçük, geleceğin ümidinin gençler olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:
 
“Sevgili öğrencilerimiz, yoğun geçen bir sürecin ardından çalışmalarınızın meyvesini alıyorsunuz. Ümidimiz sizlersiniz, ümit sizsiniz. Unutmayın, yepyeni bir hayat var önünüzde. Bu süreçte sürekli kendinizi yenileyin. Sizlerden beklentimiz kariyer basamaklarında yükselirken Abana’yı unutmamanız. Bundan sonra hepiniz gönülden birer Abanalısınız. Gönüllü birer Abana elçisi olarak yaşantınızı sürdürmenizi diliyorum.”
 
Abana Belediye Başkanımız Altan Erdoğan ise, öğrencilere iş ve öğrenim hayatlarında başarılar dileyerek, yüksekokulun ilçeye kazandırılmasında büyük desteği olan ve ilçemize her zaman desteklerini esirgemeyen Yılmaz ailesine teşekkür etti.
 
Törende, bölümlerinde derecelere giren öğrencilere Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Orhan Küçük, Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Hüseyin Erol, Müftü Vekilimiz Vaiz Osman Çavuşoğlu ve öğretim görevlileri tarafından plaketleri ve hediyeleri takdim edildi.
 
Daha sonra yüksekokul birincisi Furkan Cuni, mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.
 
Törenin ardından öğrenciler, Yılmaz ailesinin aile büyüğü merhum Mesut Yılmaz’ın kabri başında dua etti. (Fotoğrafların tamamı için Facebook sayfamızı ziyaret ediniz: https://www.facebook.com/abanabld/