İlçemize bağlı köylerde ağır geçen kış mevsiminde zarar gören yolların onarılması için çalışma başlatıldı.

AK Parti Kastamonu Milletvekilimiz Murat Demir’in ilçemizde muhtarlarımızla yaptığı toplantıda konu gündeme gelmişti.

Geçtiğimiz günlerde ilçemizde yapılan toplantıda konu, AK Parti İlçe Başkanı Ali Oğuz ve muhtarlarımız tarafından yeniden vekilimize aktarıldı.

Bunun üzerine Kastamonu İl Özel İdaresi’nin araç ve ekip desteğiyle köylerimizde hummalı bir çalışma başlatıldı. Bakım gerektiren köy yollarında stabilize çalışmaları yürütülürken, bu güzergahların KÖYDES kapsamında asfalt kaplamaları yapılacak.

AK Parti Abana İlçe Başkanı Ali Oğuz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “”Sahilde, bu sene çok ağır bir kış mevsimi yaşadık. Köy yollarımızın muhtelif güzergahlarında birtakım hasarlar oluştu. Girişimler neticesinde ilgili kurumumuzdan ekip ve araçlar ilçemize geldi. Şu an tüm köylerimizin yolunda çalışma var. Bakımları yapılan güzergahların Köy Altyapısını Destekleme Projesi kapsamında asfalt kaplamaları yapılacak. İnşallah, köylerimizin yol ile ilgili bir sorunu kalmayacak.” diye konuştu.

Altıkulaç köyündeki çalışmaları Belediye Başkan Vekilimiz Altan Erdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Ali Oğuz, köy muhtarı Adem Başar da yerinde takip etti.

Henüz hiçbir yorum yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.