Abana sevdalısı, Abana, Bozkurt ve bölge halkının şifa eli Dr. Kubilay Yay’ın cenazesi ilçemizde toprağa verildi.

Tedavi gördüğü Ankara Hacettepe Tıp Fakültesinde hayata veda eden Dr. Kubilay Yay’ın cenazesi ilçemize getirildi.

Burada, Sahil Yeni Camisinde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Dr. Kubilay Yay için 1989-1994/1999-2004 yılları arası Meclis Üyeliği yaptığı belediyemiz hizmet binasının önündeki Atatürk anıtında tören düzenlendi.

Belediye Başkanımız Altan Erdoğan, törende yaptığı konuşmasında, Abana’mızın önemli bir değerini daha kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti.

1979 yılında Abana Sağlık Ocağına atanan Dr. Kubilay Yay’ın 7’den 70’e herkese şifa elini uzattığını anlatan Başkanımız, “Gece gündüz, yağmur kış demedi şifa bekleyen herkesin derdine derman oldu. Hayatının 38 yıllık büyük bir bölümünü Abana’ya adayan Dr. Kubilay Abimiz, gönül verdiği renklerden, Beşiktaş’tan ve Abana’dan bir an olsun hiç kopmadı. 2 dönem Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulunan doktor abimiz, ilçemizin bugünlere ulaşmasında da söz sahibi oldu.
Uzun yıllar Abanaspor’a maddi ve manevi büyük destekler veren Doktor Kubilay Yay’ı ve onun hatıralarını ömür boyu saygı, sevgi ve özlemle yad edeceğiz. Eşi Şule hanımın, kızları Ceren ve Irmak hanımın, ailesi ve aile dostları ile tüm sevenlerinin başı sağ olsun.” Şeklinde duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Daha sonra Harmason mezarlığına götürülen cenaze, burada göz yaşları arasında toprağa verildi.

Abana Belediyesi olarak değerli büyüğümüz Dr. Kubilay Yay’a Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Henüz hiçbir yorum yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.