18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 107. Yılını Kutluyoruz

“Geçmişi kahramanlıklarla dolu kadim tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan #ÇanakkaleZaferi’nin 107. yılını kutlamanın onur, gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

Türk milletinin, tüm imkânsızlıklara rağmen bağımsızlığını ve vatanını korumak için yapabileceği tüm fedakarlıkları dünyaya gösteren şanlı bir destan olan Çanakkale Zaferi, erlerinin tamamı cepheye giden ve şehit düşen Ersizlerdere köyüyle, 120 öğrencisiyle cepheye giden ve 1914-1918 yılları arasında hiç mezun veremeyen Abdurrahman Paşa Lisesiyle, düşmanın her türlü baskı ve bombardımanına rağmen silah ve mühimmatları İstiklal Yolu üzerinden cepheye ulaştıran İnebolu’suyla, Şehit Şerife Bacısı, Halime Çavuş'u ve nice kahramanlarıyla Kastamonu için de büyük önem taşımaktadır.

107 yıl önce dünyaya 'Çanakkale geçilmez.' dedirten atalarımızdan bizlere kalan mirası gelecek nesillere çok iyi bir şekilde aktarabilmek için üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle iki dedesini de bu uğurda şehit vermiş bir Kastamonu evladı olarak, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümünü kutluyor, tüm kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz." Yunus Akgül, Belediye Başkanı

18.03.2022
Güncel Haberler
Kamuoyuna duyuru
11.06.2022