Abana festivalinde birinci gün heyecanı

İlçemizde belediyemiz tarafından bu yıl 35'incisi düzenlenen Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri başladı.

Şenlikler kapsamında, Hasan Doğan Meydanı'nda düzenlenen törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Belediye Başkanımız Yunus Akgül, Bozkurt Kaymakamı ve Abana Kaymakam Vekilimiz Barbaros Akbulak, Belediye Başkanımız Yunus Akgül'ün davetlisi olarak ilçemize gelen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Kastamonu Milletvekilimiz Metin Çelik ve Kastamonu Valimiz Yaşar Karadeniz'in konuşmalarıyla devam eden programda halk oyunları ile balon gösterisi izlendi, resim ve fotoğraf sergileri gezildi.

Kastamonu Belediyesi bando takımının da eşlik ettiği festival programı kapsamında plaj futbolu ve plaj voleybolunun açılış maçları da protokol üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Bozkurt, Çatalzeytin, Daday, Hanönü, Tosya, Seydiler, Küre, Devrekani, Şenpazar, İnebolu ilçelerimizin belediye başkanları, bölge ve kurum müdürleri ile çok sayıda ziyaretçimizin katılımlarıyla açılışı yapılan festivalin ilk gününde Eser Kabaali ve ardından Betül Demir sahne alarak Abana'da unutulmaz bir konser verdi.

Konserlerin ardından Belediye Başkanımız Yunus Akgül, sanatçılara Abana'da yetişen ürünlerden oluşan bir hediye paketi takdim ederken, özellikle kestane balına vurgu yaptı.

Başkanımız, Karadeniz bölgesinde kestane balının önemine değinerek özellikle Abana yöresindeki kestane balının kalitesinden bahsetti

Hediyelerinden dolayı başkanımıza teşekkür eden Eser Kabaali ve Betül Demir de Abana'da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

15.08.2019
Güncel Haberler