Abana modern okul binasına kavuşacak

İlçemize Yeni Okul Binalarının Kazandırılması İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Belediye Başkanımız Yunus Akgül’ün seçim sürecinde sözünü verdiği okullarımızın yenilemesi için çalışmalara başlandı.

Başkanımızın göreve gelmesiyle ziyaretlerde bulunduğu Milli Piyango Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle ilçemize kazandırılacak olan yeni okul binası için mevcut eğitim alanında incelemelerde bulunuldu.

Belediye Başkanımız Yunus Akgül, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve teknik ekip, okul idarecileriyle görüşmelerde bulunarak sürece ilişkin değerlendirme yaptı.

Başkanımız, yaptığı açıklamada, Milli Piyango Genel Müdürü Bekir Yunus Uçar’ın da okul yapımı süreci üzerinde önemle durduğunu, gerekli ödeneğin tahsisinin Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda hazır olduğunu belirtti.

Çok kısa bir süre içerisinde Abana’ya modern eğitim alanları yapılacağını ifade eden Başkanımız, “Seçim döneminde söz verdiğimiz üzere fiziksel kullanım ömrünü tamamlayan mevcut okullarımızı yenileyeceğiz. Bu konuda Ankara’da gerekli görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Kısa bir süre içerisinde de Milli Piyango Genel Müdürlüğü, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın destekleriyle modern bir eğitim binasını ilçemize kazandırmak için çalışmalara başlıyoruz. İlçemize hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Proje ve Çalışmalarımız