Abana ve Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimi Abana’daydı

Abana ve Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Küccük ve yönetim kurulu üyeleri, tanışma ziyaretleri için ilçemize geldi.

Derneğin 2020 yılı takvimini dağıtarak esnaflarımızla tanışan Başkan Küccük ve yönetimi, Belediye Başkanımız Yunus Akgül tarafından sosyal tesislerimizde verilen yemek programında muhtarlarımızla buluştu.

İlçe Jandarma Komutanımız Erdal Aksu ve Emniyet Amirimiz Ahmet Özder’in de katıldığı programda konuşan Belediye Başkanımız Yunus Akgül, ağır kış şartlarına rağmen İstanbul’dan tanışma ziyaretleri için memleketine gelen başkan Küccük ve ekibe teşekkür etti.

Derneğin, İstanbul’daki Abanalılar için çok önemli olduğunu dile getiren başkanımız, “Dernek işleri, hiçbir maddi getirisi olmayan tamamen gönülden yapılan işler. Ailene, kendine harcayacağın zamanı dernekte bir şeyler üretme çabasında harcarsın. Bugün burada bir araya geldiğimiz dernek başkanımız ve yönetimdeki arkadaşlarımızın kendine göre işleri var. Ancak, dernekçiliğin getirdiği sorumlulukla kalkıp Abana’ya geldiler. Hem de bu karda kışta. Sadece bizimle tanışmak için geldiler, buradaki ortak noktamız Abana sevdamız. İnşallah el birliğiyle güzel işler yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Başkan Hasan Küccük de konuşmasında, Abana Derneği’ni eksi heyecanına kavuşturacak bir yönetimle görevi devraldıklarını vurguladı. 

Değişen ve gelişen bir Abana için ellerini taşın altına koyduklarını dile getiren Küccük, “Bizler, üzerimize düşen her konuda memleketimizi daha da ileriye götürme noktasında koşmak üzere bu göreve talip olduk. İlk etapta takvimlerimizi bastırdık, şimdi derneğimizin üye düzenlemelerinin üzerinde duruyoruz. İnşallah, kendi içimizdeki çalışmaları bir an önce oturtup hem Abana’da hem İstanbul’da memleketimiz için ne yapabiliriz hep birlikte onu değerlendireceğiz.”diye konuştu.

Küccük, ev sahipliğinden dolayı başkanımıza, katılımlarından dolayı jandarma komutanımıza ve emniyet amirimize, muhtarlarımıza teşekkür etti.

10.02.2020
Güncel Haberler