Abana’da 4 koldan altyapıya yatırım

Belediye Başkanımız Yunus Akgül, ilçemizdeki altyapı çalışmalarına ilişkin Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) yönetim kuruluna açıklamalarda bulundu.

Abana'nın altyapısının yenilenmesi noktasında 4 koldan çalışma yürütüldüğüne dikkati çeken Başkanımız, “Kanalizasyon, yağmursuyu, içme suyu ve doğalgaz çalışmaları aynı anda yürütülüyor. Kanalizasyona 20 milyon lira, içme suyuna 17 milyon lira, yağmur suyuna 7 milyon lira harcadık. Bir yazımızı feda ettik, ama önümüzdeki yaz çok farklı bir Abana olacak... Bana herkes belediyecilikte alt yapı görünmez, sonraki dönemlerinde seçilmen zorlaşır diyor. Ama benim hiçbir zaman öyle bir hesabım olmadı” dedi.

Abana'da altyapıyla ilgili çok ciddi sıkıntılar olduğuna işaret eden Başkanımız, değerlendirmelerini şu şekilde sürdürdü:

“Abana’da alt yapıda ciddi sıkıntılarımız vardı. Bir tane vidanjörümüz var, her sene 24 saat kanalizasyon çekiyordu. Kanalizasyon kesinlikle çalışmıyordu. Ben göreve geldiğimde alt yapıya giriştim. Bana herkes belediyecilikte alt yapı görünmez, sonraki dönemlerinde seçilmen zorlaşır diyor. Ama benim hiçbir zaman öyle bir hesabım olmadı. Kanalizasyon, yağmursuyu, içme suyu ve Cumhurbaşkanımızın ziyaretinde bonus olarak kazandığımız doğalgaz ile birlikte Abana’da 4 tane alt yapı çalışması birden yapılıyor."

Kanalizasyon altyapısının yüzde 90 oranında bittiğini vurgulayan Başkanımız, "Tıkır tıkır kanalizasyon sistemimiz işliyor. İçme suyu günde 3-4 kere patlak veriyordu. Şimdi bunu da çözüyoruz. Yağmur suyunu, kanalizasyondan ayırmak gerekiyordu. Yapılan projelerle yağmur suyu ve kanalizasyon altyapıları ayırıldı. Çünkü yağmur suyu bizim bu bölgemizde mil nedeniyle kanalizasyon sistemini tıkıyor. Kanalizasyona harcadığımız para 20 milyon lira. 17 milyon lira içme suyuna, 7 milyon lira da yağmurlama suyuna harcadık." şeklinde konuştu.

Toz ile ilgili eleştirilere de yanıt veren Başkanımız, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: "Ama tabi bunlar görünmüyor. Toz, duman olduğu için eleştiriyorlar. Yazın yapmak zorunda mıydın diyorlar? Ama kışın da kardan yapamıyoruz. Bir yazımızı feda ettik, seneye hepsi bitmiş olacak. Altyapı noktasında artık tek bir kazma vurulmayacak. Bir daha ki yaz dönemi Abana çok farklı bir görüntüye kavuşacak. Meydanı da çok büyük bir projeyle değiştiriyoruz. Bisiklet yolları, yürüyüş yolları, oyun alanları yapacağız. Binaların cephelerine giydirme çalışmaları yapıyoruz. Önümüzdeki sezon çok farklı bir Abana karşımızda olacak.”

25.08.2022
Güncel Haberler
BAŞIMIZ SAĞ OLSUN
14.02.2023