Abana’da Ramazan Bayramı coşkusu

İki yıldır Kovid-19 tedbirleri kapsamında yapamadığımız ve hasret kaldığımız geleneksel pilav şölenimizi bu bayram büyük bir kalabalık ve coşkuyla gerçekleştirdik.

Belediyemizin ev sahipliği ve organizasyonuyla yaptığımız pilav şölenimizde 48 kazanda hazırlanan 6 bin kişilik etli pilav, ayranla birlikte ilçemiz meydanında vatandaşlarımıza ikram edildi.

Davul zurna ekibinin de gösterisiyle renk kattığı pilav şölenimizde vatandaşlarımız uzun bir aradan sonra bir araya gelerek bayram sevincini paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Belediye Başkanımız Yunus Akgül de Kaymakamımız Salih Ağar ile birlikte pilav şölenine katılan vatandaşlarımızın bayramını kutladı ve dağıtım noktasındaki kazanların başına geçerek pilav ikramını yaptı.

İşlerinin yoğunluğu nedeniyle pilav şölenimize katılamayan esnaflarımız da unutulmadı.

Başkanımız ve Kaymakamımız tarafından dükkânlarında ziyaret edilen esnaflarımızın bayramları kutlandı ve pilav ikramında bulunuldu.

İlçe Jandarma Komutanımız Ömer Sadık Uğur, Emniyet Amirimiz Ahmet Talha Özder, Belediye Başkan Yardımcımız Yılmaz Sözgen, belediye meclis üyelerimiz, AK Parti Abana İlçe Başkanı Ali Oğuz ve İl Genel Meclisi Üyesi Celal Şen de pilav şölenimize katıldı.

03.05.2022
Güncel Haberler