Abana’yı şantiye alanına dönüştürdük

“Abana halkına verdiğimiz sözlerin arkasındayız ve her bakımdan gelişen, değişen ve büyüyen Abana için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Bu kapsamda başlattığımız, başlatılacak olan çalışma ve projelerimizden notlarımız;

✅Kanalizasyon alt yapı çalışmaları yüzde 90 oranında tamamlandı

✅Yağmur suyu alt yapısı için projeler hazırlandı bir ay içerisinde inşaat çalışmalarına başlıyoruz

✅İçme suyu şebeke hattı yenilenmesi işi 7 Nisan’da ihaleye çıkıyor.

✅Sel felaketinde yıkılan kapalı halı saha, kullanılmaz hale gelen şehir stadyumunun yeniden inşa edilmesi için ilk kazma bugün itibarıyla vuruldu

✅Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Ezine Çayı tahkimatı ile yan dere bağlantıları için çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

✅Abana’yı doğalgaz ile buluşturuyoruz. Bu konuda yetkili KARGAZ firmasına şantiye için yer gösterdik, bir ay içerisinde doğalgaz altyapısı için ilk kazma vurulacak.

✅Belediyemiz ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından uygulanacak olan kentsel dönüş projesi için çalışmalar devam ediyor.

✅Açık spor tesisleri ile meydan düzenlemesi için çalışmalara başlıyoruz.

✅Bağlık’ta yapılacak TOKİ konutlarının inşası için ilk kazma Nisan ayı içerisinde vurulacak ve söz verdiğimiz üzere Abana’ya 109 konutlu TOKİ binalarını kazandıracağız.

✅Abana için büyük önem taşıyan sahil tahkimatı projesi ile ilgili süreç devam ediyor. İşi alan yüklenici firma ile yollar ayrıldı, yeni firmanın belirlenmesi için süreç devam ediyor. Konunun takibi Cumhurbaşkanlığı Strateji Daire Başkanlığınca yapılıyor. En kısa sürede ihaleye çıkılarak sahil tahkimatı projesi kaldığı yerden devam ettirilecek.

✅11 Ağustos’taki sel felaketinde yıkılan sanayi sitesinin yapım çalışmaları hızla sürüyor.

28.03.2022
Güncel Haberler
Kamuoyuna duyuru
11.06.2022