Anneler Günü'nü Kutladık

Belediyemiz tarafından ilçemizde "Anneler Günü" dolayısıyla program düzenlendi.

Kapalı spor salonunda gerçekleştirilen programda konuşma yapan Belediye Başkanımız Yunus Akgül, yaratılmışların en şereflisinin insan, insanların ise en değerlisinin anne olduğunu vurguladı.

"Sonsuz fedakârlık, karşılıksız sevgi ve özverinin adıdır anne." diyerek anneliğin önemine dikkati çeken Başkanımız, "En kudretli koku, en erişilmez cevher, en kuvvetli iksirdir anne…Sonsuz fedakârlık, karşılıksız sevgi ve özverinin adıdır anne...Yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, dünyadaki en yüce duygudur anne…Koşulsuz ve karşılıksız sevginin tek adıdır anne…Bir milleti yoğuran mukaddes eldir anne…Dünya kadınların ve anaların elleriyle şekillenir ve güzelleşir. Onun için, geleceği şekillendiren ve geleceği şekillendirecek nesilleri yetiştiren annelerimizin kıymetini yılda bir gün değil, her gün bilmeliyiz. Her işimiz, anamızın gücü, desteği ve duası ile bereketlenir. Rabbim, duaların en güçlüsü olan ana duası alan evlatlardan olmayı nasip eylesin hepimize." şeklinde duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Programda, "Anneler Günü" anısına şehidimiz Piyade Uzman Çavuş Ömer Şenel'in annesi Emine Şenel ile Yıldız Dicel ve Çilek Acar'a Başkanımız tarafından plaket takdim edildi.

20.08.2019
Etkinlikler