Balıkçı barınağının ağzı genişletiliyor

Geçtiğimiz haftalarda kapanma tehlikesi yaşanan ve balıkçılarımızın sezonda mağdur olmaması için belediyemiz tarafından yaklaşık 25 bin lira maliyetle 7 bin ton kum çıkarılan balıkçı barınağının ağız kısmında genişletme çalışmalarına başlandı.

Belediye Başkanımız Yunus Akgül’ün girişimleri neticesinde benzer sorunların tekrar yaşanmaması için Devlet Su İşleri’ne ait sallama adı verilen ağır kazı makinesi ilçemize getirildi.

Giriş ve çıkışların sağlandığı ağızda sığ alandan başlatılarak genişletme çalışmalarının sürdürüldüğü balıkçı barınağına daha büyük teknelerin de girmesi sağlanarak ekonomik açıdan ilçemize katkı oluşturulması amaçlanıyor.

Belediye Başkanımız Yunus Akgül, yaptığı açıklamada, balıkçı barınağının daha iyi şartlarda hizmet verebilmesi için çalışma yaptıklarını söyledi.

Abana’nın balıkçı barınağından daha çok faydalanabilecek bir konumda olduğunu ifade eden başkanımız, “Balıkçılarımızın mevcut barınağımızdan daha iyi koşullarda faydalanabileceği, bölgemizde avlanan diğer balıkçılarımızın da kolaylıkla girip çıkabileceği bir barınak oluşturacağız. Bu konuda gerekli proje ve görüşme çalışmalarımız devam ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

02.12.2019
Güncel Haberler