Başkanımızın Teşekkür Mesajı

Teşekkür Mesajı

Yıllar sonra Abana merkezde, mahalle ve köylerimizde hasretle beklediğimiz kar yağışına kavuştuk.

Bölgemizde etkili olan kar yağışının geçtiğimiz hafta boyunca sürmesine bağlı olarak ilçe merkezimizde kar kalınlığı 50 santimetreye, yüksek rakımlı mahalle ve köylerimizde ise 2 metreye ulaştı. 

Yaşamı olumsuz yönde etkileyen, zamanla afete dönüşen kar yağışının ardından belediye ekiplerimiz, tüm araç ve ekipmanlarımızla kapanan mahalle ve köy yollarımızda karla mücadele çalışmalarını başlattı.

Yağışının aralıksız devam etmesi bölgemizdeki enerji nakil hatlarının devrilmesine ve buna bağlı olarak uzun süreli elektrik kesintilerine yol açmıştı.

Karla mücadele çalışmalarına destek için Kastamonu İl Özel İdaresi, Devlet Su İşleri ve Bozkurt Orman İşletme Müdürlüğü’nden kar püskürtme aracı, 3 greyder, bir kepçe ilçemize getirilmiş, mahalle ve köy yollarımızda ivedilikle çalışmalara başlanmıştır.

Ayrıca, belediyemizin iş makinesi ile kirala yöntemi ile çalıştırdığımız iş makinesi karla mücadele çalışmalarında yoğun bir şekilde kullanılmıştır.

Bu süreçte mahalle ve köylerimizdeki vatandaşlarımızın talepleri, yiyecek ihtiyaçları karşılanmış, hasta vatandaşlarımız için AFAD, 112 Acil Servis, UMKE, Orman İşletme Şefliği ve Belediye ekiplerimiz seferber edilmiş, acil sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyan vatandaşlarımız evlerinden alınarak sağlık kurumlarına yönlendirilmiştir.

Kar yağışının etkisini azaltmasıyla tüm yollar açılmış, enerji nakil hatlarındaki arızalar giderilmiş, hayat normal akışına döndürülmüştür.

Yaşadığımız bu süreçte;

📌Anlayış ve sabırla bekleyen, dualarıyla bize güç veren kıymetli vatandaşlarımıza

Araç ve ekipman desteği noktasında desteklerini esirgemeyen

📌Valimiz Avni Çakır’a

📌AK Parti Kastamonu Milletvekilimiz Metin Çelik’e 

📌İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Çenet’e

📌Devlet Su İşleri Bölge Müdürü İbrahim Yaroğlu’na

📌Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu’na, Bozkurt Orman İşletme Müdürü Mehmet Aktaş ve Abana Orman İşletme Şefi Aydoğan Yaman ile personeline

📌AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü’ye

📌İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal’a

📌AFAD, UMKE, 112 Acil Servis ekiplerine

📌Başkent EDAŞ (EnerjiSA) ekiplerine

📌Elektrik kesintisi sürecinde su kuyularındaki motorların yeniden devreye alınması için jeneratör temini noktasındaki katkılarından dolayı HSM Tekstil/Serpil Yorgancı’ya

📌Gecesini gündüzüne katan ve özveriyle çalışan belediye personelimize

📌AK Parti Abana İlçe Başkanı Murat Baş’a, aracıyla yanımızda olan başta Feridun Yıldız olmak üzere tüm belediye meclisi üyelerimize, İl Genel Meclisi Üyesi Celal Şen’e, merkez, mahalle ve köy muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz.

Yunus Akgül, Belediye Başkanı

22.02.2021
Güncel Haberler