Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yanında olduk

Belediye Meclis Üyemiz Hayriye Gül ve belediye personelimizden oluşan ekip, belediyemizin organizasyonuyla hazırlanan yardım malzemelerini depremden ağır yara alan Gaziantep ve Hatay’daki vatandaşlarımıza ulaştı.

İlk olarak Gaziantep İslahiye bölgesinde olan Kastamonu AFAD Müdürü Uğur Minder ve AFAD Şube Müdürü Suat Tüfekçi ile bir araya gelerek değerlendirmede bulunan ekibimiz, daha sonra İslahiye’de afet koordinasyon sorumlusu olan Kastamonu Valimiz Avni Çakır’ı ziyaret etti.

Valimizle gerçekleşen görüşmenin ardından İslahiye’ye bağlı İdilli, Köklü ve Koççağız köylerinde deprem mağduru vatandaşlarımızı ziyaret eden ekibimiz, Ramazan kumanyası ve giysi dağıtımı yaparak acılarını paylaştı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Depremden en çok etkilenen Hatay’da ise Antakya ilçesine bağlı Çaksına köyünde depremzede vatandaşlarımızla bir araya geldi. Burada da kapı kapı dolaşarak vatandaşlarımızla kucaklaşan ekibimiz, yardım malzemelerini evlere ulaştırdı.

Ziyaretlerde çocuklarımız da unutulmadı, sürpriz yumurta, balon, şeker ikramlarıyla çocuklarımızın da yüzü güldürüldü.

Deprem bölgesi ziyaretleri, İslahiye’de 2 bine yakın vatandaşımızın konakladığı Kastamonu AFAD ekibinin koordine ettiği Kalyon Konteynır Kenti ziyaret etti.

Burada da çocuklarımız ikramlarla sevindirildi, farklı yaş gruplarında giysiler dağıtılarak eksiklikleri giderildi.

10.04.2023
Güncel Haberler