En İyisi Gezmek Ekibi Abana'daydı

Ülke TV ekranlarında Harun Şen'in hazırlayıp sunduğu "En iyisi gezmek" programının bu haftaki çekimleri Abana'da yapıldı.

Belediye Başkanımız Yunus Akgül'ün daveti üzerine ilçemize gelen Harun Şen ve ekibi, Abana'da Harmason'daki tarihi çınarları, ahşap tekne imalatını, kestane balını, yöresel lezzetlerimizi ve balıkçılarımızın çalışmalarını röportajlarla kayıt altına aldı.

Abana'da çok güzel bir program çekimi yaptıklarını ifade eden Harun Şen, "25 yıl birlikte çalıştığımız değerli ağabeyimiz Yunus Akgül'e hayırlı olsun dileklerimizi iletmek, Abana'nın tanıtımına katkı sunmak amacıyla Karadeniz'in bu güzel ilçesine geldik. Doğal güzelliklerini gördük, yöresel lezzetlerini tanıdık. Tüm bu güzellikler çok kısa bir süre içerisinde ekranlarda olacak." dedi.

Belediye Başkanımız Yunus Akgül'de Ülke TV ekibine yaptığı açıklamada, Abana'yı yeni turizm yatırımlarıyla Karadeniz bölgesinde söz sahibi bir ilçe konumuna taşıyacaklarını belirtti.

Sezonun kısa olmasına rağmen ilçe olarak büyük avantajlara sahip olduklarını anlatan Başkanımız, "Yeşil ile mavinin eşsiz uyumu Abana'da bir arada. Endemik ürünlerimiz var, kestane balı gibi. Yöresel tatlarımız ve Karadeniz'in günlük, taze balık çeşitleri var. Bir tarafta denize girerken diğer tarafta ailecek piknik yapabileceğiniz mesire alanlarımız var. En önemlisi de gelen ziyaretçilerimizi ağırlayabilecek kapasitede işletmelerimiz var. İnşallah, tüm bu değerlerimizi yeni turizm yatırımlarıyla buluşturup turizmde daha çok söz sahibi olan bir ilçe olacağız." diye konuştu.

20.08.2019
Etkinlikler