İlçemizde cuma namazı kılınacak camilerimiz belli oldu

Kaymakamımız Tarık Buğra Seyhan, Belediye Başkanımız Yunus Akgül, İlçe Jandarma Komutanımız Erdal Aksu, Emniyet Amirimiz Ahmet Özder ve Müftü Vekilimiz Yavuz Yüksel ilçemizde cuma namazı kılınacak camilerde incelemelerde bulundu, tedbirleri değerlendirdi.

Vatandaşlarımız Merkez Sahil Yeni Camide, Köylerdeki vatandaşlarımız ise; Cami bahçesi/avlusu uygun olan; Yeşilyuva Köyü, Yakabaşı Köyü, Denizbükü Köyü, Yemeni Köyü, Akçam Köyü, Elmaçukuru Köyü, Göynükler Köyü ve Çampınar Köyünde dönüşümlü olarak, Kadıyusuf Köyü Cami bahçesi düzenlemesi bitinceye kadar Göynükler Köyü Caminde , Altıkulaç Köyü münhal olduğu için Denizbükü Köyü caminde cuma namazı kılabilecekler. 

Kaymakamlık Makamının Açıklaması:

Kıymetli vatandaşlarımız,

29 Mayıs cuma günü itibariyle belirlediğimiz camilerimizin bahçesinde/avlusunda cuma namazı kılınmaya başlanacaktır.

Bu süreçle ilgili olarak belirtilen kurallara azami derecede riayet etmeniz sizin ve sevdiklerinizin sağlığı açısından önem arzetmektedir. 

✳️65 yaş üstü ile 20 yaş altı ve hastalık belirtisi olan vatandaşlarımıza sokağa çıkma kısıtlaması olduğundan namazlarını evlerinde kılmaları uygun olup, kısıtlama süresince camiye gelmeleri yasaktır. (15-20 yaş arasındaki  gençlerimiz sokağa çıkma izin günü olduğundan cuma namazı kılabileceklerdir.)
✳️Ortak kullanım alanı olan abdesthane, şadırvan ve tuvaletler kapalı olacaktır. Bu sebeple vatandaşlarımızın evlerinde ve işyerlerinde  abdest alarak camiye gelmesi gerekmektedir.
✳️Cemaatle kılınacak namazlarda (Öğle, İkindi ve Cuma namazında) maske kullanımı zorunlu olup,  maskesiz namaz kılınmayacaktır. 
✳️Vatandaşlarımız şahsi seccadelerini yanlarında getirerek namazlarını kılacaklardır. Seccadesi olmayan camiye giremeyecek, Cuma namazı kılamayacaktır. Seccadeler arasında bir metre mesafe olacaktır. 
✳️Koli, karton, çuval, hasır gibi yaygıların üzerinde namaz kılmak virüsün bulaş riskini arttıracağından kullanımı yasaktır.
✳️Camilerimizde sadece namazın farzı kılınacak olup sünnetler evlerde kılınıp tesbihat da yapılmayacaktır. Camilerimizde sadece namazın farzı kılınacak olup sünnetler evlerde kılınıp tesbihat da yapılmayacaktır. Namazlardan sonra kesinlikle tokalaşma, musaffa ve kucaklaşma yasaktır.

28.05.2020
Güncel Haberler