Kestane şenliğimizi yoğun katılımla gerçekleştirdik

Belediyemiz, ilçemizde yetişen ve pazar değeri olan ürünlerin ön plana çıkarılması amacıyla ceviz hasat şenliğiyle başlattığı çalışmaların ikincisini bugün yoğun katılımla gerçekleştirdiğimiz “kestane şenliği” ile devam ettirdi.

Saat 14.00'da Hasan Doğan Meydanı'nda gerçekleştirilen "kestane şenliği"nde kebap ve haşlama yapılan kestaneler, üç farklı noktadan halkımız ve misafirlerimize ikram edildi.

Belediye Başkanımız Yunus Akgül de kazanların başına geçerek, vatandaşlarımıza hoş geldiniz dileklerini iletip kestane dağıttı.

Şenlikte, başkanımız eğrelti otlarının altına serilen kestaneleri geleneksel yöntemle kebap haline getirdi. Vatandaşlarımızın ise bu yöntemle kebap haline getirilen kestaneye ilgisi yoğun oldu.

Başkanımız, yaptığı açıklamada, ilçemizde bol miktarda yetişen kestanenin tanıtımı için şenlik düzenlediklerini belirtti.

Kestanenin, doğanın sunduğu en güzel nimetlerden biri olduğuna dikkati çeken başkanımız, "İlçemizde bol miktarda olan kestane hem balı hem de ürünüyle önem taşıyor. Bizler de bu değerlerimizi ön plana çıkarmak için çalışma yapmaya başladık. Literatürde 'kuzu kestane' olarak geçen çok lezzetli ürünlerimizi halkımız ve misafirlerimizle paylaşmak istedik. Katılım oldukça güzeldi, bundan sonraki süreçte de Abana'nın ekonomik açıdan önem taşıyan ürünlerini ön plana çıkarmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Şenliğimize katılan tüm vatandaşlarımıza göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz

19.10.2019
Güncel Haberler