Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

GENEL BİLGİLER

Vizyonumuz: Müdürlüğümüzün varoluş gerekçesi Kültürel Sosyal ve Sanatsal faaliyetlerin gerçekleştirilmesidir. Çok sesliliğe önem veren bir anlayışla, hizmetlerimizden faydalanan kişilerin düşüncelerini ve beklentilerini dikkate alarak yeni çalışmalarımıza yön vermektir.

Belediye Hizmetlerinin halka duyurulması yerel ve ulusal basın ile belediye ilişkilerini düzenlemek bu hizmeti yaparken çağımıza uygun teknolojiyi kullanarak haber alma özgürlüğüne değer verme ve  müdürlüğümüzün temel ilkeleri Kanun, yönetmelik, genelgelerle etkin bir hizmet vermektir.

Misyonumuz: Modern ve Çağdaş kent olma yolunda ilerleyen şehrimizde vatandaşımıza verilecek hizmetin en hızlı, doğru ve kaliteli olması için eğitim düzeyleri yüksek ve deneyimli personel ile faaliyetlerin etkin ve kaliteli olarak gerçekleştirilmesi, halkımızın sanatsal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılama adına gerekli olan hizmeti sunmaktır.

Kültür, sanat, turizm ve açık hava reklamcılığı alanlarında ulusal ve uluslararası düzeyde kabul görecek seviyede ürün ve hizmetler sunarak Türk kültür ve sanatının tanıtılması ve yaşatılmasına katkıda bulunan bir kuruluş olabilmektir.

Yapılan Hizmetler:

–    35. Abana Kültür Sanat ve Deniz Şenlikleri Festivali
–    Su Jeti ve Fly board Şampiyonası
–    Ramazan Etkinlikleri
–    Hoş geldin Bebek Projesi
–    Yaşlıları Evde Ziyaret Projesi
–    Askıda Ekmek Projesi
–    23 Nisan Çocuk Bayramı Palyaço Etkinlikleri
–    19 Mayıs Gençlik Şölenleri
–    Uçurtma Festivali
–    Dilek Balonu Uçurma Şölenleri
–    Geleneksel Pilav Şölenleri
–    Geleneksel Liman Etkinlikleri ( Ördek Kapmaca, Yağlı Direk, Yüzme, Sandal Yarışı)
–    Kültürel Halkı Aydınlatma Seminerleri ( Çocuk Gelişimi, İnsan Psikolojisi vb )
–    Tiyatro Gösterileri
–    Dans Gösterileri
–    Mehter Takımı Gösterileri
–    Abana Kumsal Etkinlikleri ( Survıvor )