Prof. Dr. Ahmet Maranki, Abana festivalindeydi

Yıllardır alternatif tıp konusunda çalışmalar yapan, Türkiye’nin lokman hekimi, bitkilerin efendisi hemşehrimiz Prof. Dr. Ahmet Maranki, 35. Abana Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri Festivali kapsamında “Sağlıklı düşün, sağlıklı beslen, sağlıklı yaşa” konulu konferans verdi.

Sağlık konusunda önemli bilgileri dinleyicileriyle paylaşan Prof. Dr. Maranki, "Böylesine güzel bir günde, Abana şenliklerinde bizleri buluşturan değerli arkadaşım, belediye başkanımız Yunus Akgül'e teşekkür ediyorum." dedi.

Türkiye'de alanında yaptığı çalışmalardan bahseden Prof. Dr. Maranki, "Ahmet Maranki konuştu, 2 bin 500 kez bunların bini yurt dışında. Hani herkes hemşehrileriyle övünüyor ya Kastamonu'nun da yiğit bir evladı var yani bunu bilin. Konferanslar verdik, bin 500 tanesi yine yurt dışında. Bin 200 canlı yayın yaptık, Kanal D, ATV gibi kanallarda. TRT 1'de Sabiha Akdemir'i birinci yaptık izlenme oranlarında, bu çok önemli. Bir yandan konuştuk, bir yandan yazdık. Kitaplarımız var 15 tane sağlık serisi, sadece şifalı bitkiler kitabımız bir milyon baskı yaptı. Ben milletime gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Ahmet Maranki, insanlığa faydalı olacak barkodlu ürünleri ülkemize kazandırdığına dikkati çekerek, "Sizler için çocuklarımız için, geleceğimiz için, insanlar için ürettik. Türk işçisinin, Türk çiftçisinin emeğiyle 8 barkodlu ürünü gelecek nesillere hediye ettik, hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

Yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikte katılımcıların sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Maranki ve eşi Elmas Maranki hocalarımız kitaplarını imzalayarak detoks dergisi ve broşürlerini programa katılan vatandaşlarımıza hediye etti.

15.08.2019
Güncel Haberler