Quiet Abana Türkiye'nin en büyük ekoturizm tesisi olacak

Quiet Abana Türkiye'nin en büyük Beko turizm tesisi olacak

Hacıveli Mahallesinde uzun yıllar ilkokul olarak kullanıldıktan sonra bir süre atıl kalan akabinde ise restoran şeklinde revize edildikten sonra turizm alanında faaliyet gösteren bina ve çevresi yapılacak yeni yatırımla tatil konusunda da beklentileri değiştirecek bir tesis olacak.

ASÜER Contultancy&Investment AŞ, doğa, tarih ve damak tadı konusunda Karadeniz'in gizli kalmış yıldızlarından olan biri olan bölgemizde turizm tesisi için çalışmalara başladı.

İlk olarak konağın restoresi ile başlayan ekipler, diğer taraftan bahçe ve çevre düzenlemesi işlerini de yürütüyor.

2022 yılında toplamda 270 yatak kapasitesi sunmaya hazırlanan ekolojik tesis, Abana'yı turizmde en çok rağbet gören rotalar arasına yükseltecek. 

Ülke turizmine ekolojik tatil açısından model olacak bu yeni konaklama kompleksinde 110 bin metrekarelik alanda birbirine 3'er dönüm mesafe ile inşa edilen bungolavlarda devre mülk sezonluk tatil, toplantı salonları içeren otel, çadır ve karavanda konaklama seçenekleri sunulacak. 

Tesis, ekolojik pazarın yanı sıra meyve sebze yetiştirilecek hobi bahçeleri, at çiftlikleri, yürüyüş ve bisiklet parkurları ile doğa sporlarına uygun bir ortamda güvenli, konforlu ve sessiz tatilin adresi olacak.

Pandemi sürecinde tüm dünyada yaşanan olumsuzluklara rağmen yatırıma devam eden ASÜER Yönetimi, Quiet Abana projesini Büyük Millet Meclisimizin 100. yılında kamuoyuna duyururken, Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023'te Kastamonu'nun ve Türkiye'nin en büyük ekolojik turizm tesisini konuklara açmayı hedefliyor.

02.06.2020
Güncel Haberler