Rektörümüzü Abana’da ağırladık

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Belediye Başkanımız Yunus Akgül'ün daveti üzerine ilçemizi ziyaret etti.

İlk olarak başkanımızı makamında ziyaret eden rektörümüz, ardından Cemile-İsmet Şen Öğrenci Konukevi ve Sosyal Tesisleri ile Sabahat-Mesut Yılmaz Meslek Yüksekokulu'nu gezdi.

Başkanımız ile Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Korhan Enez'in de eşlik ettiği ziyarette Abana'nın üniversiteden daha fazla nasıl faydalandırılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Rektörümüzün Abana temaslarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanımız Yunus Akgül, seçim sürecinde verdiği sözlerden birinin de yüksekokulu Abana'ya daha fazla katkı sağlayacak bir seviyeye çıkarmak olduğunu hatırlattı.

Abana'nın, ilçeler arasında en güzel yüksekokul binası ile örnek bir yurda sahip olduğunu vurgulayan başkanımız, "Abana'nın yüksekokuldan daha fazla faydalanabilmesi için öğrencilerin ilgi göstereceği bölümlerin açılması için girişimlerde bulunacağımızın sözünü vermiştik. Bu çalışmalar için rektörümüzü ilçemize davet ettik ve birlikte incelemelerde bulunduk. Kendisi Abana'daki durumu bizzat yerinde gördü. Önümüzdeki süreçte daha iyi bölümlerle daha fazla öğrenciyi ilçemize getirebilmek için sözler aldık. İlçemiz için çok faydalı bir ziyaret oldu. Ziyaretlerinden ve ilçemize göstermiş olduğu ilgiden dolayı rektörümüze teşekkür ediyoruz." bilgisini paylaştı.

13.11.2019
Güncel Haberler