Sanayi Yolu Asfalt Çalışmaları

Belediye Başkanımız Yunus Akgül, seçim döneminde sanayi yolunun asfaltlanarak kullanışlı hale getirilmesi yönündeki sözünü tuttu ve yolun asfalt çalışmalarını tamamladık.

Harmason köprüsünden Bozkurt sınırındaki köprüye kadar belediye ekiplerimizce komple kazıyarak asfalta hazır hale getiren yaklaşık 2 kilometrelik güzergah, dün Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne ait ekip ve ekipmanlarının desteğiyle asfaltlandı.

Çalışmaların tamamlanmasıyla Abana’nın en önemli sorunlarından biri olan sanayi yolundaki mağduriyetler de giderilmiş oldu.

Karayolları 152. Şube Şefi Selçuk Kısmet, AK Parti Abana İlçe Başkanı Murat Baş ve Belediye Meclis Üyemiz Feridun Yıldız ile asfalt çalışmalarını yerinde takip eden Belediye Başkanımız Yunus Akgül, çalışmaların hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

Bölgedeki alt yapı çalışmaları için boş alanların bırakıldığını ve gerekli çalışmaların tamamlanmasıyla bu kısımların da belediye imkanlarıyla yapılacağını ifade eden Başkanımız, “Kamu yatırımının gecikmemesi, yolun acil bakıma ihtiyaç duyması nedeniyle mağduriyetleri gidermek için çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Söz verdiğimiz gibi yolu kullanışlı hale getirdik. Gerekli prosedürlerin tamamlanmasının ardından yolun bir kısmındaki enerji nakil hatlarını yer altına alarak kalan kısmın da düzenlemesini belediye olarak bizler üstleneceğiz.” dedi.

Başkanımız, AK Parti Kastamonu Milletvekilimiz Metin Çelik, Karayolları Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan ve Karayolları İnebolu Şube Şefi Selçuk Kısmet’e katkılarından dolayı teşekkür etti.

Proje ve Çalışmalarımız